Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 30.06.2025, 00:12

Прохідський ліцей Ратнівської селищної ради

Меню сайту
Категорії розділу
Вчитель математики Чашук Н.М. [5]
Вчитель історії та правознавства Мартинюк А.А. [6]
Вчитель математики Петручик М.М. [1]
Вчитель фізичного виховання Ліщук Л.І. [0]
Служба
Форма входу

Блог

Головна » 2016 » Березень » 26 » Конспект уроку "Знаходження числа за його відсотком"
12:53
Конспект уроку "Знаходження числа за його відсотком"

Тема уроку:  «Знаходження числа за його відсотком»

Мета уроку: формувати в учнів уміння знаходити значення числа за його відсотком, визначати тип задачі на відсотки, вміння аргументовано пояснювати відповідь, розвивати логічне мислення, інтерес до математики, прагнення до самовдосконалення, виховувати наполегливість, активність, почуття відповідальності.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: комп’ютерна презентація, мультимедійна дошка, проектор, таблиця-пам’ятка

Методи: інформаційно-комп’ютерний, частково-пошуковий.

 

Що вмієте, того не забувайте,

а чого не вмієте, тому навчайтесь.

В.Мономах

Хід уроку

І. Організаційна частина

Вітання вчителя та учнів

Психологічний прийом «Посміхніться один одному»

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Бліц-опитування
  • Що називають відсотком?
  • За скільки відсотків приймають цілу величину?
  • Як виразити відсотки у вигляді десяткового дробу?
  • Як записати дріб у вигляді відсотків?
  • Як знайти відсоток від числа?
  1.  Повторення правил роботи з тестовими завданнями (пам’ятка «Правила роботи з тестами» вивішена на дошці)

 

  • Виберіть правильну рівність
  1. 1% = 0,01
  2. 1% = 0,001
  3. 1% = 0,1
  4. 1% = 1
  • Запишіть десятковим дробом 8%
  1. 0,008
  2. 0,08
  3. 8
  4. 0,8
  • Запишіть за допомогою відсотків 0,7
  1. 7%
  2. 0,07%
  3. 0,7%
  4. 70%
  • Запишіть за допомогою відсотків 0,03
  1. 30%
  2. 0,3%
  3. 3%
  4. 0,03%
  • Чому дорівнює 1% від 300?
  1. 300
  2. 3
  3. 3000
  4. 30
  • Чому дорівнює 2% від 80?
  1. 160
  2. 16
  3. 1,6
  4. 0,16
  • Чому дорівнює 25% від 180?
  1. 45
  2. 4,5
  3. 60
  4. 0,45

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Історична довідка 

Відсотки з’явилися у зв’язку з фінансовими операціями. У підручниках ХІХ століття пояснювалося : ,, Якщо хто-небудь позичає гроші, то він платить за це. Ця плата і показує кількість процентів”. Слово ,, процент ” походить від латинських слів, які означають ,, від сотні” (звідси українською ,, відсоток ”). Першу таблицю складних відсотків надрукував нідерландський математик С. Стевін у 1584 році . Відсотки широко застосовують не лише у математиці, але й у повсякденному житті, економіці, біології, хімії, фізиці

  1. Основні типи задач на відсотки 

Основними типами задач на відсотки є задачі на:

 1.Знаходження відсотка від даного числа;

 2.Знаходження числа за його відсотками;

 3.Знаходження відсоткового відношення двох чисел;

 4. Задачі на сплави, суміші, відсотковий приріст;

 5.Обчислення складних відсотків.

З першим типом задач ви вже знайомі, типи задач 3 – 5 розглянемо в старших класах, а сьогодні вияснимо як знаходити число за значенням його відсотка (учні записують в зошитах тему уроку).

            Якщо нам відомо значення величини, якій відповідає 100%, то це задача на знаходження відсотків від числа, а якщо це значення потрібно знайти, то це задача на знаходження числа за його відсотком.

 Щоб знайти число за його відсотком, потрібно:

  1. Записати відсотки у вигляді десяткового дробу
  2. Число поділити на десятковий дріб

І спосіб. Знайти число,  30% якого дорівнює 24.

Розв’язання

  1. 30% =0,3
  2. 24: 0,3 = 80

Відповідь: 80

Сформулюємо правило знаходження числа за його відсотком.

Щоб знайти число, р відсотків якого становлять b, треба число b поділити на   0,01р  (слайд 13)

ІІ спосіб. Знайти число, 30% якого становить дорівнює 24

Розв’язання

  1. 24:30 = 0,8 - значення 1%
  2. 0,8*100 = 80

Відповідь: 80

Сформулюємо наступне правило

Щоб знайти число за його відсотком, потрібно число, яке становить частину шуканого числа, поділити на відповідний йому відсоток і помножити на 100

3.Робота з підручником.

Розкажіть собі, сусіду, мені ( робота в парах ).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Знайдіть число, 10% якого становлять – 4;20; 66; 698 
  2. ,, Квіткова ” задача від мами Олі

Я дуже люблю різні квіти, особливо троянди. Весною 20 кущів, а це – 25%, я віддала Олі,  щоб вона посадила їх на пришкільній клумбі. Скільки всього троянд було у мене ? 

  1. На синтезаторі 30 чорних клавіш, що становить 40% усіх клавіш. Скільки білих клавіш на синтезаторі? 
  2. Знайдіть масу улову риби, якщо засушили 54%, на уху витратили 28%, а заморозили 2 кг?
  3. Розв’язування задачі на знаходження числа за його відсотком двома способами            ( робота в групах).

За перший день трактористи зорали 120 га, що становить 40 % поля. Знайдіть площу всього поля.

1 група – знайти невідому величину, записавши відсоток десятковим дробом;

2 група – знайти невідому величину, виразивши значення 1%.

Після розв’язування  і аналізу задачі учнями, демонструється слайд із розв’язками 

  1. Підсумок уроку.  Аналіз реалізації завдань на уроці: прийом «Продовжіть речення»  

             Я зрозумів …

             Я навчався…

             Найбільші труднощі я відчув…

             Я не вмів, а тепер умію…

             Найбільший мій успіх – це

Я вам бажаю 100% здоров’я, радості, удачі.

Над математикою жоден з вас в житті ніколи хай не плаче.

Прибутків щиро зичу вам у друзях, у родині, в грошах.

Знання міцні ви здобувайте, бо це завжди найлегша ноша.

VI. Домашнє завдання.

Категорія: Вчитель математики Чашук Н.М. | Переглядів: 3672 | Додав: Hiten86 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту

с. Прохід © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz